Misjonærer er viktige for alle
MISJON: Vi kristne her i Kamerun kan ikke forvente at NMS eller andre organisasjoner fortsetter å sende misjonærer hit. Men vi får håpe at det skjer.
FELLESSKAP: Vi setter pris på at norske givere støtter prosjekter her i landet, men vi trenger også noen vi kan be sammen med, skriver Jean Pascal Zine. Bildet er fra Døveskolen i Ngaoundere, som har vært sentrum for mye av arbeidet til NMS i Kamerun.
NMS
Hvorfor skal norske misjonsorganisasjoner sende misjonærer til land med langt større andel kristne enn Norge? Gjennom norske venner er jeg blitt oppmerksom på at det er en diskusjon i pressen om dette, etter at det ble kjent at antallet norske misjonærer går ned.
Jeg vil gjerne kommentere dette. Jeg er en helt vanlig kristen i Kamerun. Jeg tilhører den lutherske kirken (EELC) her i Kamerun. Jeg er frivillig medarbeider i en liten menighet utenfor Maroua, hvor jeg jobber i administrasjonen i kommunen.
Ngaoundere: Misjonsstasjonen var et eget samfunn
Bestill abonnement her
KJØP