Millioner til misjonærbarn

OFFERMAKT: Ord alene duger ikke. Der det er penger å hente, dukker kravene opp. Med sin millionerstatning viser misjonsorganisasjonene at er barn av sin tid der offermakten er sterk.

MISJONÆRBARNA: – Offermakten er sterk i vårt samfunn. Offerposisjonen utnyttes av den som er rammet av en urett eller av de som hevder de taler ofrenes sak. Mediene stiller villig opp på ofrenes side. På bildet: Line Konstali (Himalpartner) og Magne Lerø (Dagens perspektiv og Samtiden).
Publisert Sist oppdatert

Lene Konstali har 5. mai et innlegg i Vårt Land der hun hevder at jeg gir misjonsorganisasjonene det glatte lag i forbindelse med «helomvendingen» i misjonærbarn-saken.

Utgangspunktet er at jeg har skrevet i Dagens Perspektiv, ikke Vårt Land, at «det er oppsiktsvekkende at misjonsorganisasjoner i 10-15 år holder fast på at de ikke vil gi en økonomisk oppreisning til misjonærbarna for så å gjøre en helomvending. Men det er forståelig. De har gitt etter for offermakten.»

Den som er rammet av urett

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP