Hvorfor stemme Høyre i 2009
Årsaken til at jeg stemmer Høyre og har meldt meg inn, er ikke fordi jeg har noen sterk lidenskap for partiet, men enkelt og greit fordi jeg ser på det som det minste av alle onder. Som et fornuftig parti. Noe som faktisk høres bra ut i en politisk konservativs ører, for man tror ikke på ideologiske utopier, som skrevet i Torbjørn Røe Isaksens bok "Høyre om!".
Høyre er jo da et liberalkonservativt parti som en del vet. Høyre virker jo litt grått og kjedelig,gjør det ikke? Jo, det gjør jo det. Jeg mener, seriøst.. =P Høyre har ikke vært dyktige på profilering, så det er ikke noe rart partiet sliter. Men la meg vise deg hvorfor jeg mener Høyre er fornuftig og reellt da.
Høyre tror på markedet, men at markedet også trenger moralske rammer satt av staten. Likefullt tror det på menneskers valgfrihet så lenge det ikke går ut over andre. Fordi det kombinerer disse prinsippene, er det både liberalt men også konservativt. (Liberalkonservativt). Dermed er partiet ledet av en ideologi med trygge røtter, men også en ideologi som omfavner nye måter å tenke på økonomisk. Det ønsker velkommen reformer fremfor stadig mer pengeinnsprøytninger til ulike prosjekter f.eks.
Bestill abonnement her
KJØP