Hvor er trygge, prinsipielle Høyre?

REGNBUEFLAGGET: Fire år etter endringen av flaggloven kalles den gamle flaggloven plutselig «Orban-inspirert» og et bidrag til «stigma og hets».

Hadle Rasmus Bjuland er leiar i KrFU. Ungdomspartiet foreslår 13-årsgrense på smarttelefonar under landsmøtet i partiet i Bergen. Foto: Ole Berg-Rusten / NTB/ NPK
REGNBUEFLAGGET: – Pride-flagget er politisk, uansett hvor mange ganger Høyre påstår det kun handler «bare om mangfold og toleranse, skriver Hadle Bjuland, leder i KrFU.
Publisert Sist oppdatert

Å mene at bare det norske og samiske flagget skal vaie på skolers og barnehagers flaggstenger, er verken ekskluderende, et forbud mot regnbueflagget eller et angrep på minoriteter. At Høyres politikere tolker det slik, sier mest om deres egne fordommer, ikke vårt vedtak.

Samle, ikke splitte

Flaggstengene i skolegården skal samle, ikke splitte. Det norske flagget symboliserer et fritt land med ytringsfrihet og mangfold, der folk kan elske hvem de vil og være den de er. Hvorfor Høyre kjemper for å erstatte dette med andre flagg, er uforståelig.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS