Fattigdom i Norge

En del mennesker nekter å godta at det eksisterer fattigdom i Norge ut fra et internasjonalt perspektiv i det de mener de fattige i Norge nærmest må sulte i hjel før de kan aksptere dem som fattige.

Publisert Sist oppdatert

Det å være fattig i et rikt land er en stor belastning. Folk lukker seg inne i kommunale leiligheter og tør ikke gå ut i prestasjons og vellykkethetssamfunnet av frykt for at andre skal oppfatte at de er fattige. Og da blir de ikke bare økonomisk fattige, men fattige på kommunikasjon og vennskap også.

Det er et stort press for en alenmor ikke å kunne sende med ungene like fine gaver på bursdager som de som bor i fine villaer i byer. Det er også for noen skambelagt å invitere hjem i en liten leilighet mens de er omgitt av villaer på alle kanter.

Før Jul og andre høytider er det ekstra tungt når andre velter seg i luksus og gaver for å glede hverandre for å hedre Han som sjøl fødtes i en stall på Vestbredden.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP

Powered by Labrador CMS