Er NRK/Dagsrevyen redd for konkurranse?
Når det lanseres et nytt nyhetsmedium i Norge er det vanlig å ønske nykommeren velkommen og lykke til. Så hva skyldes demoniseringen av nykommeren Sputniknews på Dagsrevyen 21. april?
Har sendt denne kommentaren til NRK Ytring, Aftenposten, Dagbladet og VG. Ingen av dem ville ha den. Så jeg poster den her, litt uvidet:
Dagsrevyen beskylder Russland for å drive med propaganda og svarer med...... propaganda. Skrekkpropaganda.
Jo, demoniseringen skyldes sjølsagt et NRK og de aller fleste norske medier er ekstremt NATO-lojale/Russland-fiendtlige. Og Hans Wilhelm Steinfeld er en automat som du kan putte ei krone på. Deretter spyr han ut antirussiske vulgariteter og usannheter. Så Dagsrevyen vet utmerket godt hva de gjør når de inviterer ham til studio.