Behov for oppgjør med kvinners skamfulle sexlyst

SEKSUALMORAL: Det ligger en tåke av skam over benkeradene i kristne ungdomsmiljøer. Og det virker som det er kvinner som blir mest svekket og skamfulle.

Ida Pettersen Sandvik, seksualmoral, debatt
SKAMFULL: Det er faktisk et kjønnsaspekt i debatten om seksualmoral og skam i frikirkeligheten, mener Ida Pettersen Sandvik. Hun etterlyser en erkjennelse av dette fra mannlige pastorer.
Publisert Sist oppdatert

Kristine B. Gripsgård kommer med en ny og viktig vinkling i debatten om sex før ekteskapet. Men i en artikkel i Vårt Land (7.10) der pastorene Neteland og Sæbjørnsen blir intervjuet om Gripsgårds problemstillinger, tar dessverre ikke debatten noen ny retning. For vi har bare har skrapt overflaten av problemet.

I min bachelor i Praktisk teologi og ledelse skrev jeg nettopp om dette; skam i kristne ungdomsmiljøer. Akkurat det Gripsgård skriver om, var min hovedmotivasjon.

Tåke av skam

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS