Aldri mer er nå! Det skal være trygt å være jøde

ANTISEMITTISME: Jøder skal ikke måtte gjemme seg, skjule hvem de egentlig er eller frykte for sine liv.

– Dette burde være unødvendig å si, men den siste tiden i vårt samfunn viser at noen virker å tro det er greit å kalle norske jøder for «barnemordere»
Publisert Sist oppdatert

Gjennom norsk skolegang lærer man grundig om Holocaust og hvordan vårt eget samfunn en gang var med på å svikte norske jødiske medmennesker på det groveste. Det som har skjedd må vi aldri glemme, og aldri la skje igjen. Det er vårt felles ansvar å sørge for at i vårt samfunn skal alle mennesker behandles likt. Uavhengig av opprinnelsesland, familiebakgrunn, språk, religion, utseende, politisk ståsted.

Ofte håper og tenker man at antisemittismen er noe som hører fortiden til, men i det siste har media minnet oss om igjen at antisemittismen er godt tilstede i vårt eget samfunn den dag i dag. Det er alvorlig, bekymringsverdig og noe som må bekjempes nå før utviklingen går enda lengre.

Økt antisemittisme

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP