Sjømannskirkens generalsekretær beklager

SJØMANNSKIRKEN: Generalsekretær Jeffrey Huseby varsler en gjennomgang av hvordan Srima og Mika Bandara har blitt behandla. Samtidig fastholder han at partene er uenige om flere momenter i den betente saken.

Jeffrey Huseby, generalsekretær i Sjømannskirken
LEI SEG: Generalsekretær Jeffrey Huseby har selv vært sjømannsprest i Dubai, og kjenner derfor ekteparet Bandara godt. Han synes det er vondt at den siste delen av arbeidsforholdet har vært så prega av konflikt.
Publisert Sist oppdatert

Sjømannskirkens generalsekretær Jeffrey Huseby beklager for utfallet i saken om ekteparet Srima og Mika Bandara. Etter 33 år i jobben føler det srilankiske ekteparet seg skvist ut av stillingene sine ved Sjømannskirken i Dubai.

– Det fortjener ikke ekteparet. Derfor må vi se på hva vi kunne gjort annerledes. At saken har tatt den vendinga den har tatt, og fått utfallet den har fått, er veldig trist. Det beklager vi.

Nå varsler Huseby om at organisasjonen vil gå gjennom hvordan situasjonen har blitt håndtert. Sammen med ekteparets støttegruppe har Sjømannskirken tatt initiativ til en samtale med ekteparet. Hensikten er å høre hvordan de har det, anerkjenne det som har gått galt og overbringe en oppriktig beklagelse, opplyser Huseby.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS