Presten, postdama og brevet fra kongen

STORBRITANNIA: En prest i Storbritannia er en av mange fra frivilligheten som har blitt invitert til kroningen av kong Charles. – At en fra vårt lokalsamfunn får være med på noe sånt, er helt utrolig.

King Charles Coronation
– EN ÆRE: – Dette er en ære. Dronningen var dronning i en så lang tid, så at det kommer en ny kroning nå er et veldig betydningsfullt øyeblikk i historien til dette landet, sier Matthew Price.
Publisert Sist oppdatert

En dag i april i år gikk en eldre postkvinne på sin faste postrute i Gorleston i Norfolk i England. Da hun kom til huset til den lokale presten Matthew Price, tok hun opp en tung, godt innpakka pakke. Mens Price stod i døråpningen så han postdama titte intenst på pakken. Hun hadde merket seg en unaturlig detalj. På avsenderadressen stod det nemlig «Buckingham Palace».

I nær sjokk, muligens famlende etter et for lengst pensjonert posthorn, tittet postkvinnen opp mot presten og sa «Jeg tror det er fra kongen».

De endte opp med å studere pakken begge to. Hun tok ikke feil. Brevet kom fra kongen. Det var en invitasjon til kroningen av kong Charles 6. mai.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS