Norkirken Trondheim Salem åpner millionbygg: – Folk får tårer i øyne

MISJON: Søndag åpner tradisjonsrike Norkirken Trondheim Salem dørene til både nyrestaurerte kirke og moderne nybygg. Nå samles kirke, sosialt arbeid og misjon på samme sted.

Norkirken Salem TrondheimJann Even Andresen hovedpastor og David Gulaker styreleder
ÅPNER: Hovedpastor Jann Even Andresen og styreleder David Gulaker foran Norkirken Salem Trondheim sitt nye og moderne bygg.
Publisert Sist oppdatert

– Jeg ser tårer i øyne på mange når de kommer inn i bygget. Spesielt blant de eldre i menigheten, som har arbeidet i flere tiår for et nytt bygg til Salem. Folk er er veldig glade, sier styreleder David Gulaker i Norkirken Trondheim Salem til Vårt Land.

Mye har skjedd siden Vårt Land besøkte Salem Trondheim i november i fjor. Da var menigheten i ferd med å flytte ut av sine gamle lokaler i Prinsens gate 22b, som sårt trengte restaurering.

Nå er gården fra 1930-tallet satt i stand og et moderne bygg med store vinduer reist vegg i vegg. Det har inngang mot Repslagerveita, en viktig ferdselsåre for fotgjengere i Trondheim sentrum.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP

Powered by Labrador CMS