Norkirken Trondheim Salem åpner millionbygg: – Folk får tårer i øyne
MISJON: Søndag åpner tradisjonsrike Norkirken Trondheim Salem dørene til både nyrestaurerte kirke og moderne nybygg. Nå samles kirke, sosialt arbeid og misjon på samme sted.
ÅPNER: Hovedpastor Jann Even Andresen og styreleder David Gulaker foran Norkirken Salem Trondheim sitt nye og moderne bygg.
Norkirken Trondheim Salem / Øyvind A. Haram
– Jeg ser tårer i øyne på mange når de kommer inn i bygget. Spesielt blant de eldre i menigheten, som har arbeidet i flere tiår for et nytt bygg til Salem. Folk er er veldig glade, sier styreleder David Gulaker i Norkirken Trondheim Salem til Vårt Land.
Mye har skjedd siden Vårt Land besøkte Salem Trondheim i november i fjor. Da var menigheten i ferd med å flytte ut av sine gamle lokaler i Prinsens gate 22b, som sårt trengte restaurering.
Nå er gården fra 1930-tallet satt i stand og et moderne bygg med store vinduer reist vegg i vegg. Det har inngang mot Repslagerveita, en viktig ferdselsåre for fotgjengere i Trondheim sentrum.
Bestill abonnement her
KJØP