NB. Ikke deling med samarbeidsaviser uten avtale.Direktør i Oavsfest, Steinar Larsen til 'min tro' i Vårt Land.Fotografert i olavsfest sine kontorer og nidarosdomen, 11.1.2023Foto: Ole Martin Wold
NIDAROSDOMEN: Olavsfest-direktør Steinar Larsen har et sterkt forhold til nasjonalhelligdommen.

Leder kirkefestival uten tro

MIN TRO: Han har satt seg i direktørstolen til Olavsfest uten selv å ha ei gudstro. Men Steinar Larsen utelukker ikke at han kan være på en helt annen plass om noen år.

Publisert Sist oppdatert

Steinar Larsen har jobba som aksjemegler i tre av de største bankene i Norge. Han har reist verden rundt på turné med Trondheimsolistene. Men det er når han hører orgelet i Nidarosdomen, eller ser ut på det åpne havet utenfor Nordvestlandet, at han kjenner seg på riktig sted, forteller han.

Når Vårt Land møter den relativt nyslåtte festivaldirektøren er det en klar og fin torsdag i trønderhovedstaden.

Hvis du stiller deg utenfor nordsida av Nidarosdomen og beveger deg nedover Munkegata, får du Trondheim Rådhus på høyresida og statuen av bygrunnleggeren Olav Tryggvason langt der framme. Men rett til venstre finner du det som må være ett av Trondheims fineste kontor, som bærer tydelig preg av hvem som sitter i det.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS