IKO med millionunderskudd – direktøren slutter

UNDERSKUDD: Anne Birgitta Langmoen Kvelland går av som direktør i IKO. Samtidig går Kristin Gunleiksrud Raaum inn i deltidsengasjement for å jobbe med nasjonaljubileene.

IKO: – Situasjonen er kritisk, sier styreleder Kristine Aksøy (t.v.). Anne Birgitta Langmoen Kvelland slutter nå som direktør for IKO.
IKO: – Situasjonen er kritisk, sier styreleder Kristine Aksøy (t.v.). Anne Birgitta Langmoen Kvelland slutter nå som direktør for IKO.
Publisert Sist oppdatert

Anne Birgitta Langmoen Kvelland har sagt opp sin stilling som direktør i IKO – Kirkelig pedagogisk senter. Det melder IKO i en pressemelding tirsdag.

Styreleder Kristine Aksøy opplyser til Vårt Land at årsregnskapet for 2023 vil vise et underskudd på 1,3 millioner kroner. Nå har ledelsen satt i gang en prosess for å bedre økonomien i selskapet.

– Etter flere år med driftsunderskudd for senteret er situasjonen nå kritisk, sier styreleder Kristine Aksøy.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP