Førstekandidat i Frimodig kirke: – Må skape rom for de som står for ‘klassisk kristendom’

KIRKEVALG: Andreas Holm er førstekandidat på Frimodiges valgliste i Agder og Telemark. Da han spurte andre potensielle kandidater om å stille, viste det seg at flere ikke lenger tilhører Den norske kirke.

Andreas Holm. Frimodig kirke.
FRIMODIG: – Vi må ha frimodighet til å følge Guds ord selv om vi noen ganger kan stå på kant med andre deler av samfunnet, sier Andreas Holm.
Publisert Sist oppdatert

Under kirkevalget i Den norske kirke (DNK) til høsten vil det for første gang stille tre lister til valg – i tillegg til de lokale nominasjonskomiteenes lister. Frimodig kirke er nykommeren. De bestemte seg først i fjor for å stille til valg.

På toppen av Frimodig kirkes liste i Agder og Telemark finner man bibelskolelæreren Andreas Holm.

– Det er spennende å være førstekandidat. Hvis vi vinner, er det jo en stor sjanse for at førstekandidatene kommer inn. Det er en stor mulighet, og jeg er takknemlig for tilliten, sier Holm, som er lærer på Bibelskolen i Grimstad.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS