Flere unge melder seg inn i kirka
OPPSVING: – Jeg håper kirka vokser herfra til månen, sier VG-journalist Gordon Andersen. Han skapte overskrifter da han meldte seg inn i Den norske kirke i 2016. Nå går stadig flere i hans fotspor.
ENDRING: – Her er noe i ferd med å skje, sier Kjersti Gautestad Norheim som er prest i Birkeland utenfor Bergen.
Erlend Berge
– Man ønsker at livet skal være noe mer enn bare et liv i jag etter status, penger, utdannelse eller hva enn som måtte gi anerkjennelse, sier Gordon Andersen.
Den profilerte VG-journalisten er helt i fronten av det som viser seg å være en trend. I 2016 meldte han seg inn i Den norske kirke – i et år da svært mange valgte å gå ut av kirka fordi det var blitt mulig å gjøre det elektronisk.
Men de siste årene har pilene pekt Andersens vei. Nå viser statistikker fra Kirkerådet, som Vårt Land har fått tilgang til, at stadig flere unge melder seg inn i Den norske kirke.
Bestill abonnement her
KJØP