Fikk milliongave i arv – har aldri fått en krone

ARVESTRID: En testamentarisk gave har ført til full strid i kirken i Trysil. – Helt tragisk, sier menighetsrådsleder. – Ikke mulig å reversere vedtaket, svarer fellesrådsleder.

VEDLIKEHOLDSBEHOV: Trysil kirke har behov for vedlikehold og utstyr, og har penger på bok – men får dem ikke.
VEDLIKEHOLDSBEHOV: Trysil kirke har behov for vedlikehold og utstyr, og har penger på bok – men får dem ikke.
Publisert Sist oppdatert

Menighetsrådet i Trysil kommuniserer nå med Trysil kirkelige fellesråd via advokat, fordi de mener å ha krav på et millionbeløp som fellesrådet har brukt på eiendomskjøp.

– Det enkleste hadde vel vært å bare la det gå, men det føles så urettferdig og feil, sier menighetsrådet i en uttalelse til Lokalavisa Trysil Engerdal, som omtalte saken først.

Arv til besvær

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP