Påmeldingsrekord hos Human-Etisk Forbund
KONFIRMASJON: Mens Den norske kirke opplever jevn nedgang, er situasjonen en annen for Human-Etisk Forbund. – Dette hadde vi ikke engang drømt om, sier generalsekretær Trond Enger.
REKORD: – Selv om vi har alt fra navnefest til gravferd, er vi mest kjent for konfirmasjonene våre, og det har blitt en del av den norske tradisjonen. Det er vi veldig stolte over, sier Trond Enger, generalsekretær i Human-Etisk Forbund, om den ferske påmeldingsrekorden.
Human-Etisk forbund
Mandag var en uvanlig god dag for Human-Etisk Forbund (HEF). Rundt 7.000 meldte seg nemlig på da påmeldingen til neste års konfirmasjoner åpnet. Det er mer enn en seksdobling sammenlignet med fjoråret på samme tid.
– Det hadde vi ikke engang drømt om. Vi forventet noen tusen i løpet av dagen, men det kjempetrykket fra morgenen av…
Generalsekretær Trond Enger er godt fornøyd med starten på neste konfirmasjons-sesong.
Bestill abonnement her
KJØP