Kristen skole får refs for å ha lånt ut penger til ansatte – må tilbakebetale 1,4 millioner kroner
DROTTNINGBORG: Utdanningsdirektoratet mener Drottningborg videregående skole har brutt loven, etter å ha lånt ut penger til ansatte. Nå må de betalte tilbake 1,4 millioner kroner. Den kristne skolen har klaget på vedtaket.
FÅR KRITIKK: Drottningborg videregående skole i Grimstad må tilbakebetale 1,4 millioner kroner, sier Utdanningsdirektoratet.
Morten Marius Larsen
– Vi mener at Utdanningsdirektoratet tar feil og revisor har utarbeidet en klage på vår vegne, sier Frode Nilsen, administrasjonsleder på Drottningborg videregående skole i Grimstad.
Den kristne skolen, eid av Norsk Luthersk Misjonssamband (NLM), får i en tilsynsrapport fra Utdanningsdirektoratet (Udir) kraftig kritikk for en tidligere praksis på skolen:
Skolen har lånt ut penger til to av skolens ansatte. Det har de gjort med midler som stammer fra statstilskudd og skolepenger, hevder Udir.
Bestill abonnement her
KJØP