Vil stifte livssyn på gode handlinger
De tror på å redusere lidelse og uendelig bærekraft. Nå vil de ha anerkjennelse som tros- og livssynssamfunn.
Børge Andre Roum drar ofte på «dumpster-diving» eller kontainerjakt for å finne ting som andre har kastet, men som fortsatt er brukbare. Her har han samlet sammen klær som han skal gi bort.
Erlend Berge
– Da jeg var kristen så jeg etter anledninger til å frelse andre. Nå er meningen med livet å redusere andres lidelse og nød – hjelpe dem å unnslippe helvete på denne jord, sier Børge Andre Roum.
Han har startet prosessen med å stifte en livssynsorganisasjon som skal ha som mål å redusere lidelse til andre mennesker. Dette engasjementet er like viktig og grunnleggende som da han var aktiv i en pinsemenighet, mener han.
– For veldig mange nå, er det å bidra til å skape en bedre verden, mer enn det åndelige og metafysiske, som definerer meningen med livet og som gir glede og motivasjon, sier han.
Bestill abonnement her
KJØP