Norske menn i utlandet nett-hetser norske kvinner

Spaltist Thorgeir Kolshus har det siste året diskutert med over 100 nettdebattanter. Han mener nordmenn bosatt i utlandet bidrar til en hardere nettdebatt.

Publisert Sist oppdatert

– Nettdebatten er en helt annen verden. Jeg tåler å bli skjelt ut, men dette gikk over alle støvleskaft, sier Thorgeir Kolshus, førsteamanuensis i sosialantropologi ved Universitetet i Oslo.

Kolshus har de siste årene vært spaltist i Dagens Næringsliv. For et år siden gikk han over til å skrive for Aftenposten. Det betød at innleggene hans også skulle publiseres på nett.

– Jeg valgte å gå inn i nettdebatten for å forsøke å forstå nettdebattantene bedre. Jeg var rett og slett nysgjerrig på hvordan verden så ut fra deres ståsted. Hva fikk dem til å mene så sterkt og så mye?

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP