Aktivistgruppe: Greta Thunbergs båt rammet av droneangrep 

ANGREP: For andre dag på rad er båter som skal til Gaza med nødhjelp, utsatt for droneangrep, ifølge aktivistgruppe. – Alle i gruppa er uskadet, sier talsperson.

AKTIVISTER: Greta Thunberg og den tyske aktivisten Yasemin Acar blir tatt i mot av tunisiere da båtene fra aksjonen Global Sumud Flotilla kom til Sidi Bou Saïd på søndag. De er på vei til Gaza med over 50 skip med nødhjelp. Droner har truffet to av båtene mens de har ligget til havn.
Publisert Sist oppdatert

Det var en av hovedbåtene i flåten som ble truffet først. Den kalles «Familjebåten» og er den Greta Thunberg bor i og seiler med, bekrefter norske Anniken Neraker. 

Båtene lå til havn i Tunisia.

Hun er en av talspersonene for Gaza-konvoien Global Sumud Flotilla (GSF). De over 50 båtene, med aktivister fra 44 land, har som mål å nå Gazastripen med nødhjelp. 

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP