Misjonsorganisasjoner står uten klimaplan

KLIMA: Tre av de fire misjonsorganisasjonene Vårt Land har snakka med har ingen konkrete planer for å få ned klimaavtrykket sitt.

Misjonsorganisasjoners klimaavtrykk.
KLIMAAVTRYKK: Ingen av misjonsorganisasjonene Vårt Land har snakka med oppgir å ha konkrete retningslinjer med tanke på klima.
Publisert Sist oppdatert

Er det på tide å gjøre noe med misjonsorganisasjoners klimaavtrykk? Det spørsmålet stiller lege og tidligere utsending Espen Kolstad Heen i debattinnlegget «Evig liv i bytte mot helvete på jord?» i Vårt Land 8. august i år.

Vårt Land har spurt Norsk Luthersk Misjonssamband (NLM), Misjonsalliansen, Det norske Misjonsselskap (NMS) og Ungdom i Oppdrag om deres forhold til klimautslipp. De fire driver både bistands- og misjonsarbeid på ulike måter.

Av de spurte er det bare NMS som har redusering av klimautslipp eller lignende som et uttrykt mål i strategier eller verdidokument.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS