KrF bygger hinderløype for de blåblå
KrF serverer Høyre/Frp en serie provokasjoner på avgiftsfeltet i alternativt budsjett. «Godterikrig» kan vinne overskriftene.
KrF kan havne i tøffe tak med Høyre og Frp i budsjettforhandlingene. Knut Arild Hareide (fra venstre) og Kjell Ingolf Ropstad er her fotografert før presentasjonen av KrFs alternative budsjett, som rådgiverne Emil Andre Erstad og Dag Fedøy bærer på.
Erlend Berge
For å få sitt alternative statsbudsjett til å balansere, henter nemlig KrF inn nær to milliarder kroner ved å øke momsen på brus og godteri.
Ikke på noe annet punkt vil KrF sope inn større ekstrabeløp til statskassen. Og der avgifter på plastposer og flyreiser har blitt budsjettvinner i media, seiler avgiftskamp om godteri opp som ny kandidat. For slike avgiftshopp er definitivt ikke pop i Frp.
– Hvor mentalt forberedt er KrF på at godteri stjeler oppmerksomheten?
Bestill abonnement her
KJØP