– Hva var det med Karsten Isachsen?
Biskop Per Arne Dahl tror han har funnet et svar på hva som gjorde at hans gode venn hadde en egen evne til å nå fram til så mange.
Karsten Isachsen bodde i Skurdalen ved Geilo.
Bård Bøe
Per Arne Dahl var en av tre som holdt minneord i kirka da Karsten Isachsen ble begravet torsdag. De var nære venner gjennom nesten førti år. Biskopen i Tunsberg beskriver at vinden blåste surt og virvlet opp snøen rundt kista da venner, familie og andre fulgte Isachsen til graven.
Da Dahl satt inne i kirka omgitt av Isachsens venner fra barndom, ungdomstid og voksentid, kom han til å tenke på en salmetekst Odd Børresen skrev i 2007, som minner om hvordan Isachsen levde sitt liv:
– Det er tre linjer: «Kom ned fra det høye, Gud. Bli her en stund. Bli til morgenen og møt mine venner». Da jeg så ut over forsamlingen i dag, var det nesten som han stod der og sang duett med Cato Kristiansen, sier Dahl.