Hevder han er forsker ved ikke-eksisterende institusjon

Partigrunnlegger Ihab Timraz sier han er forsker ved en institusjon som enda ikke er opprettet. – Titler er helt ubetydelig for meg, sier han.

Ihab Timraz ønsker økonomisk revolusjon i Norge. Derfor har han startet sitt eget politiske parti, Rettferdighetspartiet. Her foran BI i Nydalen i Oslo.
Publisert Sist oppdatert

– Dette tilfellet kunne indikere at vedkommende er forsker ved BI, noe som ikke er tilfelle. Ihab Timraz er ansatt i en administrativ stilling, skriver kommunikasjonsdirektør ved BI, Yngve Kveine i en e-post.

24. november omtalte Vårt Land Rettferdighetspartiet, et nyoppstartet parti med Timraz som en av grunnleggerne. I forkant av publisering kommuniserte han tydelig til Vårt Land at han er «forsker ved Strategisk institutt». VG og Bistandsaktuelt har tidligere omtalt han som henholdsvis forsker og BI-professor.

Strategisk institutt finnes i realiteten ikke, men Timraz er oppført som eier på domenet «strategiskinstitutt.no». Nettsiden er ikke i drift per i dag.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS