Frp foreslår utbygging av vannkraft i vernede vassdrag
Frp vil bygge ut mer vannkraft, og tirsdag fremmer de et forslag til Stortinget om å vurdere utbygging av ny vannkraftproduksjon i vernede vassdrag.
NYTT FORSLAG: Frps Marius Arion Nilsen (Frp) tar til orde for utbygging av vannkraft i vernede vassdrag.
Beate Oma Dahle/NTB
– Regjeringen kan ikke lenger sitte stille og se på at det enorme kraftpotensialet i norsk vannkraft ikke tas ut. Nå er vi nødt til å ta grep for å øke vannkraftproduksjonen for å sikre husholdninger og industri tilgjengelig og rimelig strøm i årene som kommer, sier energipolitisk talsperson i Frp, Marius Arion Nilsen, til NTB.
Han mener forslaget vil sikre betydelig økning i kraftproduksjon i årene som kommer.
– Ny teknologi har gitt nye muligheter for å bygge ut kraft i vassdrag på en skånsom måte som ikke truer viktige miljøverdier. Jeg forventer at regjeringen er positivt innstilt til å gi sin selvutnevnte energikommisjon et slikt mandat, sier Nilsen.