Bygger menighet med Lego-klosser
Da presten og kona hans bestemte seg for å starte et brobyggerarbeid for framtidens kirkegjengere i Torsken menighet, gjorde de det med Lego.
20 kilo legoklosser blir lagt ut over et stort bord. Kartongark, farger og sakser ut over et annet. Dette står klart når barna kommer sammen med de voksne som følger dem. De kommer fra forskjellig bygder i Torsken. I nord samles de i Gryllefjord kirke. I sør ambulerer de mellom Flakstavåg kirke og kapellene på Runnfarnes, Medby og Sidjjord.
– Barna er veldig ivrige med å komme i gang, så det er tydelig at dette appellerer til dem. For oss er dette også en fin måte å komme i kontakt med de voksne i bygda på, sier Randi Ropstad, frivillig i Den norske kirke i Torsken, og gift med sokneprest Øyvind Ropstad.
Lavterskeltilbud
Bestill abonnement her
KJØP