Aksjonerer på nytt mot etiopiere

ASYLPOLITIKK: Politiet måtte i vår gi opp å tvangssende en større gruppe etiopiere til hjemlandet. Nå har de på nytt pågrepet personer som har bodd i Norge i årevis.

internat
TVANGSUTSENDING: Utlendingsinternatet på Trandum, som driftes av politiet, ligger like ved flyplassen på Gardermoen.
Publisert Sist oppdatert

– To etiopiere ble tvangssendt torsdag, en sendes ut fredag og fire ønsker politiet å få internert på Trandum, for så å tvangssende dem også til Etiopia, forteller Trude Hellesø i organisasjonen Mennesker i limbo til Vårt Land.

Når avisen snakker med henne torsdag kommer hun fra Oslo tingrett som har behandlet politiets krav om internering.

To av dem blir internert i en uke, sier Oslo tingrett i en kjennelse. Her skriver retten også at politiet «tar sikte på å transportere» dem til Etiopia 27. august.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS