Siktet i Oslo-skytingen varetektsfengslet i fire uker
En av de to mennene som er pågrepet og siktet for medvirkning til Oslo-skytingen 25. juni, er varetektsfengslet i fire uker.
En av de to mennene som er pågrepet og siktet for medvirkning til Oslo-skytingen, er varetektsfengslet i fire uker. To personer ble skutt og drept og 23 personer skadd i angrepet på barene Per på hjørnet og London Pub i Oslo sentrum natt til 25. juni.
Stian Lysberg Solum/NTB
Mannen, som er i 30-årene, undergis fullstendig isolasjon, og forbud mot aviser og kringkasting i to uker. I tillegg har han brev- og besøksforbud i fire uker, heter det i en kjennelse fra Oslo tingrett.
Han var ikke til stede da kjennelsen ble avsagt.
Tidligere mandag ble det kjent at politiet har pågrepet og siktet ytterligere to menn for skytingen i Oslo i juni. Til sammen er det fire siktede i saken.
Bestill abonnement her
KJØP