Une om Hasan-saken: – Veldig spesiell sak som ikke ligner på særlig mange andre
ASYL: Mustafa Hasan håper at seieren hans vil hjelpe andre barn og unge i samme situasjon. Utlendingsnemnda mener saken hans ikke ligner særlig mange andre.
FÅR BLI: – Denne saken handler egentlig ikke om meg, sier Mustafa Hasan, som nå får oppholdstillatelse i Norge.
Erlend Berge
Tirsdag fikk 19 år gamle Mustafa Hasan beskjed om at han får opphold i Norge. Det er Utlendingsnemnda (Une) som kom fram til dette, etter å ha behandlet saken hans på nytt.
– Når nemndlederen nå kom til at det var riktig å gi oppholdstillatelse, handler det om flere forhold i saken hans, forteller avdelingsleder i Une Terje Østraat til Vårt Land.
– Nye helseopplysninger har vært ett viktig moment i en helhetsvurdering. At han har tilbrakt mesteparten av barne- og ungdomstiden i Norge, er også vektlagt, fortsetter han.
Bestill abonnement her
KJØP