Den omstridte loven ble vedtatt i juni, til sterke protester fra kommisjonen og flere medlemsland.
Regjeringen mener at den beskytter mindreårige mot reklame og oppslag i massemedier som viser det Orbán kaller avvik fra biologisk kjønn, kjønnsbytte og omtale av homoseksualitet.
[ Tiltalt for homofiliutspel: – Det er viktig å ikkje skamme seg over Guds ord ]
Loven forbyr også seksualundervisning for mindreårige.
– I løpet av de siste ukene har Brussel tydelig angrepet Ungarn for vår barnevernlov. Ungarske lover tillater ikke seksuell propaganda i førskoler, skoler, på fjernsyn og i annonser, sier Orbán i en video som ble lagt ut på Facebook.
Men han opplyste at ungarerne skal få si sin mening i en folkeavstemning. Det ble ikke sagt noe nærmere om hvordan og når dette skal skje.
Loven er blitt møtt med sterke protester fra aktivister, menneskerettighetsorganisasjoner og EU-kommisjonen. De mener at loven er LHBT+-fiendtlig og bryter med grunnleggende rettigheter.
– Denne loven bruker beskyttelse av barn som et påskudd til å diskriminere. Det er skammelig, sa EU-kommisjonens leder, Ursula von der Leyen, tidligere i juli.