Advarer mot obligatorisk foreldrekurs
Barneombudets forslag om obligatoriske foreldrekurs kan virke mot sin hensikt, mener barnevernspedagogleder.
Anne Grønsund, leder for Barnevernspedagogene i Akademikerforbundet (BiA), er skeptisk til avtroppende barneombud Anne Lindboes forslag om obligatoriske foreldreforberedende kurs.
Barnevernspedagogene i Akademikerforbundet
– Obligatoriske foreldrekurs er feil bruk av ressursene. Bruk heller pengene på å styrke jordmortjenesten, helsestasjonene, helsesøstertjenesten og kompetansen i barnehage og skole, sier Anne Grønsund.
Lederen for Barnevernspedagogene i Akademikerforbundet (BiA) er kritisk til forslaget som avtroppende barneombud Anne Lindboes lanserte i gårsdagens Vårt Land:
For å forebygge omsorgssvikt og vold mot barn, vil Lindboe at alle som skal bli foreldre skal sendes på et obligatorisk foreldreforberedende kurs i regi av de kommunale helsestasjonene.
Bestill abonnement her
KJØP