Pastor kastet ut av Norge
Norske myndigheter mener at Hayley Holst har for lav kompetanse til å jobbe som pastor. – Et stort problem, mener Norges Kristne Råd.
Hayley Holst (40) fikk avslag på søknaden om opphold, og har sammen med Abigail (2) reist fra resten av familien i Norge. Fra venstre: Hayley, Daniel, Even, Abigail og Naomi.
Privat
– Det har vært veldig tøft, spesielt for Abi. Hun skjønner ikke hva som skjer og tør ikke å forlate Hayley i ti sekunder for ikke å miste det siste hun har sikkerhet i, sier Even Holst (41) om situasjonen for kona Hayley og datteren Abigail (2) som nylig ankom hennes hjemland Sør-Afrika.
LES OGSÅ: Både SV og KrF ber ministeren svare
2. oktober i fjor fikk Hayley Holst (40) avslag på sin søknad om arbeids- og oppholdstillatelse i Norge. Hun søkte på grunnlag av stillingen hun hadde som medpastor i Pinsekirken Filadelfia Kongsvinger. Allerede i november 2013 ble hun medarbeider i menigheten, før hun i likhet med ektemannen ble pastor i august i fjor.
Bestill abonnement her
KJØP