En surrekopp med sjarm og talent

Læreren til Alexander Rybak forsto umiddelbart at han hadde med et unikt talent å gjøre. Nå venter han på dommen fra resten av Europa.

Alexander Rybak i aksjon under lørdagens finale i Melodi Grand Prix i Moskva.
Publisert Sist oppdatert

Alexander var en distré og talentfull herremann. Han sjarmerte seg gjennom og kom unna med ganske mye med sin sjarm, for å si det sånn, sier Øystein Fevang.

Spesialbehandling. Han er kjent blant annet fra TV-programmet «Den syngende bydelen», men jobber til daglig som lærer ved Rud videregående skole i Bærum, der kveldens norske representant i Eurovision Song Contest var elev fram til våren 2005.

Alle så at han var veldig talentfull, og han har lenge hatt mange jern ilden. I visse fag der det kreves at man er mye til stede, hendte det nok at han fikk litt spesialbehandling av og til. Men han klarte seg ekstremt bra, med absolutt gehør og full oversikt på det musikalske, sier Fevang.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP