Vurderer å anmelde politiet
Advokatene til bedragerisiktede Bodhild og Bjarte Baasland vurderer å be Spesialenheten for politisaker etterforske politiet i Oslo.
Baasland-advokatene er blant annet kritiske til at politiet inviterer til kreditorsamling uten å informere motparten, som er under etterforskning for grovt bedrageri.
Scanpix
Bodhild Baaslands advokat Anne Kroken og Bjarte Baaslands advokat Hege Birkeland Ersdal ble begge nektet adgang da politiets etterforskere kalte kreditorene inn til informasjonsmøte ved Stavanger politistasjon onsdag. Et titall personer møtte.
Advokatene er blant annet kritiske til at politiet inviterer til kreditorsamling uten å informere motparten, som er under etterforskning for grovt bedrageri.
De mener at de skulle fått lov til å være til stede på vegne av sine klienter, og dessuten er de kritiske til at det blant kreditorene er mulige vitner i en rettssak, skriver Stavanger Aftenblad.
Bestill abonnement her
KJØP