Norges forhold til Russland uendret
Den norske regjeringen ønsker fortsatt et tett samarbeid med Russland. Krigen i Georgia og Sør-Ossetia ser ikke ut til å få følger for det norsk-russiske forholdet.
Den russiske presidenten Dmitry Medvedev har vist muskler den siste uken. Norge vil fortsette å jobbe for et godt forhold til vår store nabo i øst.
POOL
Det er bare å ta en titt på kartet. Det er snakk om et naboland som vi har felles fiskeriforvaltning med, og felles ansvar for Svalbard, klima og forurensing, sier statssekretær i UD, Raymond Johansen, (Ap) til NTB.
Norge vil også fortsette arbeidet med å skape et tettere forhold mellom Russland og EU.
Men vi har vært veldig tydelige i vår reaksjon overfor Russland. Landet har reagert disproporsjonalt og det har ikke har stått ved sine internasjonale forpliktelser, sier Johansen.
Bestill abonnement her
KJØP