Sjokolade-Jesus tilbake

Sjokolade-Jesus skapte bråk ved påsketider. Nå returnerer han til New York sammen med åtte sjokoladehelgener.

Sjokolade-Jesus, slik han så ut under utformingsarbeidet.
Publisert Sist oppdatert

Katolikker i USA reagerte hardt på kunstverket «My sweet Jesus», som var en skulptur av Jesus laget av sjokolade. Skulpturen er like stor som et menneske, og forestiller Jesus mens han henger på korset, og da den ble vist i mars, førte det til drapstrusler mot kunstneren Cosimo Cavallaro.

Senere denne uken vil en nylaget utgave av sjokoladeskulpturen bli vist sammen med åtte sjokoladeskulpturer av katolske helgener i Proposition Galleri i Chelsea.

Kritikerne mener sjokoladefremstillinger av Jesus mangler sensitivitet for troende, mens kunsteren selv hevder sjokoladematerialet kaller kristne til å være oppmerksomme på skjørheten i den kristne troen.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP