På bakerste benk
Hilde Frafjord Johnson har fobi mot klikker og båser. Derfor trives hun best på bakerste benk.
Det er troen og kjærligheten til vår neste som skal drive oss til å gjøre gode gjerninger, ikke frykten, sier Hilde Frafjord Johnson.
Lars O. Flydal
– Kjærlighet... Den vanligvis så snakkesalige 43-åringen blir merkelig stille når hun blir bedt om å beskrive Gud. Hun trekker pusten, og lar blikket gli over folkene som passerer på gata.
– Kjærlighet. Jo, det dekker det meste. Og av det følger alt annet: Det store fanget, hjemmet i livet, rotfestet, nåden og tilgivelsen, nestekjærligheten og utfordringene.
En halv time har gått siden dørene åpnet seg i Fagerborg kirke under utgangssalmen, og Hilde Frafjord Johnson kom klikkende ut på høye hæler fra bakerste benk. I frykt for at skjemaet skulle ryke, hastet hun i vei til nærmeste søndagsåpne kafé for å få unnagjort tredje del av dagsetappen: et intervju om tro.
Bestill abonnement her
KJØP