Setter døra på gløtt for friskole i Groruddalen
Flertallet på Stortinget vil øke støtten til lokaler for friskoler. Misjonssambandet håper det kan redde skoleprosjekt i Oslo.
Anders Tyvand og KrF ønsker å øke tilskuddet til friskolene.
Alley, Ned
Søndag kveld meldte styret for Groruddalen kristne skole at det ikke blir skolestart høsten 2016, slik planen har vært. Skolen fikk godkjenning for 390 elevplasser vinteren 2014. Godkjenningen utløper etter tre år, slik at høsten 2016 er siste sjanse til å gå i gang med drift.
– I respekt for elever og foreldre er det nå kommet en tid for å erkjenne at vi ikke har lykkes. Styret har i dag vedtatt at det ikke blir skolestart høsten 2016. Bakgrunnen for vedtaket er utelukkende knyttet til at vi ikke har klart å oppdrive egnede lokaler i Groruddalen, het det i en pressemelding fra styret.
LES MER: Ville jublet for friskole i Groruddalen
Bestill abonnement her
KJØP