– Human-Etisk Forbund frir til kristne 15-åringer

Human-Etisk Forbund har tidligere kritisert Humanistforbundet for å inkludere religiøse. – Nå møter HEF seg selv i døra, mener Humanistforbundet.

Human-Etisk Forbund ønsker at humanistisk konfirmasjon skal være for alle ungdommer, uavhengig av livssyn. – Humanistisk konfirmasjon har aldri vært ment som et tilbud bare til barn av humanister, sier generalsekretær i HEF, Kristin Mile.
Publisert Sist oppdatert

– Jeg må nesten smile litt av det hele. For litt under en måned siden angrep Human-Etisk Forbund (HEF) oss for å inkludere religiøse, men rett etterpå gjør de det samme selv. Hva er det de ønsker å oppnå med dette budskapet? spør styreleder Christian Torp i Hufo (Humanistforbundet).

Han sikter til den ferske reklamefilmen som nylig ble lansert av HEF. Filmen har i Vårt Land fått kritikk fra kirkelig hold for å spille på myter om kristen konfirmasjon.

Torp tolker reklamesnutten dit hen at den frir til religiøs ungdom.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP