Det er behov for en konservativ studentforening
DEBATTKLIMA: I Foreningen for alle konservative studenter (FAKS) er vi opptatt av å utvide ytringsrommet på universitetene og skape plass for konservative stemmer.
YTRINGSKLIMA PÅ UNIVERSITETENE: – Det er en kjensgjerning at universitetene lener mot venstre politisk, og at ytringsklimaet på universitetene har vært under press de siste årene, skriver Knut Skaug Haraldsen i FAKS.
Håkon Mosvold Larsen
I etterkant av Vårt Lands reportasje om uroligheter i Oslo Senterparti hvor Foreningen for alle konservative studenter (FAKS) blir nevnt, ønsker vi å redegjøre for hva foreningens viktigste mål er. Vi opplever at artikkelen ga et skjevt inntrykk av foreningen ved å kun trekke frem et par eksempler på det vi gjør internasjonalt.
FAKS er en partipolitisk uavhengig studentforening som ønsker å være en møteplass for konservative studenter og bidra til å få konservative syn frem i ordskiftet, særlig på universitetene og blant studenter. Det er en kjensgjerning at universitetene lener mot venstre politisk, både blant studenter og akademikere, og at ytringsklimaet på universitetene har vært under press de siste årene. Derfor er det behov for en forening som FAKS, som tar opp saker unge studenter er opptatt av, gjerne fra en konservativ vinkel. Ved å invitere konservativt orienterte samfunnsdebattanter styrker vi studentdebatten og utvider ytringsrommet.
Medlemmer med ulik bakgrunn
Bestill abonnement her
KJØP