Aldri har informasjonskrigen vore meir intens

Krigen mellom Hamas og Israel har sett igang ein intens kamp om forteljinga. Vi journalistar vert brikker i eit kynisk spel.

Rystande bilete frå plassen ved Ahli Arab-sjukehuset i Gaza. Det er framleis uklart kven som sto bak eksplosjonen.
Publisert Sist oppdatert

1.400 drepne i Israel etter den verste nedslakting av jødar sidan den andre verdskrigen. Over 8.000 drepne i Israels angrep mot Gaza, ifølgje FN. Fleire hundre israelske gislar i Gaza.

For etterlatne av dei drepne er tapet ufatteleg å bere, uansett kva for nummer i rekkja den drepte er. Men lidingane er også ein del informasjonskrig. Kjølige tal åleine klarer ikkje å halde merksemda oppe.

Alle menneske er like mykje verd. Men ikkje alle dødsfall er like nyheitsverdige. Det er den kyniske røyndomen.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP