Farvel, Simen Bondevik!

KRF: Etter å ha lest Simen Bondevik sin tirade om «hans gamle parti» lurer jeg litt på hvem av oss som egentlig er blitt mest radikal de siste syv årene. Er det han eller jeg som har glidd vekk fra KrFs sjel?

KRITIKK: Simen Bondevik i Partiet Sentrum rettet sterk kritikk mot sitt gamle parti KrF. Nå svarer Hadle Rasmus Bjuland.
Publisert Sist oppdatert

«Etter KrFs landsmøte denne våren, klarer jeg ikke lenger å sitte stille i båten. Hva har skjedd med partiet jeg en gang så opp til?», skriver Simen Bondevik i et innlegg i Aftenposten fredag.

Partiet han tegner opp er ikke KrF, og har heller aldri vært KrF. Hvis han ikke takler tanken på abortstandpunktet vårt og synet vi har rundt kjønn, lurer jeg faktisk på om Bondevik ville passet i sin bestefars gode parti. 

Partiet har ikke forandret seg

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS