Vil løfte frem det menneskelige ved Jesus
PÅSKEPASJON: Torbjørn Eriksen og Inger Lise Hope har rollene som Jesus og Maria Magdalena i ny påskepasjon i Stavanger domkirke.
ØVELSE: Torbjørn Eriksen har hovedrollen som Jesus når påskepasjonen settes opp i en nyoppusset og jubilerende Stavanger domkirke. Manus og regi er ved Svein Tindberg, mens musikken er skrevet av Ragnar Bjerkreim.
Caroline Teinum Gilje
Lørdag har Pasjon 2025 premiere i en nyoppusset Stavanger domkirke. Forestillingen, kalt «Den som har ører, hør!» er laget spesielt for dette kirkerommet, som likt Stavanger by feirer 900 år i år.
– Jeg håper publikum vil oppleve dette som like stort og mektig som oss, sier Inger Lise Hope, som spiller hovedkarakteren Maria Magdalena.
Manus og regi er det Svein Tindberg som står for, mens musikken er skrevet av Ragnar Bjerkreim. Hele 90 sangere fra domkirkens guttekor, jentekor og voksenkor bidrar.