Savner flere frikirkelige kunstnere

MUSIKK: Rudi Myntevik ønsker seg en begrepsopprydding innenfor kristen musikk. Og frikirkelige musikere som tør å tenke utenfor boksen.

Rudi Myntevik
MUSIKER: Rudi Myntevik skulle ønske at flere turte å utfordre den konforme «lovsangssjangeren». Og skulle helst sett at det begrepet ikke ble brukt.
Publisert Sist oppdatert

– Jeg savner kunstnerne i det frikirkelige miljøet. De som vil bryte ut av sjangeren og skape noe nytt.

Ordene tilhører Rudi Myntevik, som på starten av 2000-tallet var blant de fremste lovsangsartistene i Norge, med albumutgivelser som Gud Din Skjønnhet og Sentrum.

Men vent, la oss dvele litt ved akkurat ved det begrepet – lovsangsartist. For hva vil det i det hele tatt si? Og hvilken sjanger er det Myntevik vil at kunstnerne skal bryte ut av?

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP

Powered by Labrador CMS