Halverer antall papirutgaver etter kraftig fall i pressestøtten

KUTTER: Dagsavisen halverer antall papirutgaver etter økte produksjonskostnader og kraftig fall i pressestøtten.

Eirik Hoff Lysholm er en norsk redaktør og konsernleder. Han er fra 2014 sjefredaktør og administrerende direktør i Dagsavisen, såkalt publisher.
KUTTER: – Distribusjonsprisen er nesten doblet i løpet av et år, og vi kan ikke sende hele regningen videre til abonnentene, sier Eirik Hoff Lysholm, sjefredaktør og administrerende direktør i Dagsavisen.
Publisert Sist oppdatert

I slutten av november ble det klart at Dagsavisen mister 6,3 millioner kroner i pressestøtte for 2022 sammenlignet med fjoråret. Ifølge Medietilsynet kom kuttet som følge av at opplaget har gått ned.

Kort tid etter at kuttet ble kjent, varslet Dagsavisen nedbemanning, i første omgang på frivillig basis. Alle ansatte over 62 år ble tilbudt gavepensjon, og alle andre ansatte kunne søke sluttpakke. I tillegg ble det varslet at kuttet ville få konsekvenser for antall papirutgaver i uka.

Vårt Land kan nå melde at papirutgavene under Dagsavisen-paraplyen vil halveres i 2023:

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS