Livreddende sirkusdans
Forestillingen er hverken fugl eller fisk, men du store som den gjør inntrykk! Danserne, sirkusartistene og skuespillerne spiller på hjertestrengene med kraft og følsomhet.
Samspillet mellom de tre på scenen er så intuitivt og organisk at de tidvis oppleves som én kropp, mener vår anmelder.
Mark Robson
Med noen klasser fra videregående skole i salen hadde As a Tiger in the Jungle norgespremiere i Bærum Kulturhus fredag. Det ble en gripende opplevelse, delvis fordi vi vet at forestillingen forteller en sann historie. Men er det sirkus, teater eller dans? Det er neimen ikke godt å vite.
Gripende
Likevel er det umulig ikke å bli grepet. Forestillingen handler om barn som blir solgt som slaver til et indisk sirkus. Vi vet at alle de tre som medvirker er frigitte slaver etter år i brutalt fangenskap. Loan TP Hoang forteller at hun som den eneste i sin familie overlevde flukt i båt fra Vietnam. Hun havnet i en flyktningleir, og ble som liten solgt til et sirkus.
Bestill abonnement her
KJØP