Sjeldent gjennomført og overskuddspreget fra Kielland og Oslo Circles
Marianne Beate Kielland og Oslo Circles tar ut svingene på ny plate med gammel italiensk musikk.
ET GODT PAR: Oslo Circles og Marianne Beate Kielland er ute med «Lamento». Hvis du likte Oslo Circles’ forrige utgivelse med musikk av Henry Purcell, spår jeg at du vil like denne enda bedre. Den er enda tydeligere spilt og enda bedre programmert, skriver Tore Hegdahl.
Anna-Julia Granberg
Noe av det mest fascinerende med musikken, er forholdet mellom sannhet og løgn. Kunst er jo, som kjent, en løgn som forteller sannheten. Det finnes ikke noe skille mellom ekte følelser og fremstilte følelser.
Alt er fremstilt, alt er på sett og vis effekter, samtidig som alt er – må være – ekte.
Aller tydeligst er dette i barokkmusikken. Der utforskes følelser av alle krefter, og følelsene er satt i system. Nå er det kommet en ny plate med barokkensemblet Oslo Circles og mezzosopranen Marianne Beate Kielland i et repertoar hvor det teatralske står helt i sentrum.