Stående applaus for julegospel
Carola var innom folkemusikk, jazz og salmer, før hun fikk et fullsatt Oslo konserthus på bena i en feiende gospelhyllest til julens hovedperson.
Carola fylte i går Konserthuset i Oslo til siste sete. Det ble en variert musikalsk konsert, med et tydelig julebudskap.
Olav Solvang
Mandagens konsert startet så stille som mulig med lette kontrabassanslag fra Carolas nye kjæreste, musikeren Jimmy Källquist (44), før den fire år eldre artisten entret scenen i lang, mørk kjole og stemte i «Long Time Ago In Betlehem». Deretter fulgte «Mary's Boychild» og «Nå tennes tusen julelys». Og de 1500 i salen, de satt også som tente lys. Carola har vært en lysende stjerne på underholdningshimmelen, også i Norge, siden hun slo igjennom med et brak under Melodi Grand Prix i 1983 med «Främling».
LES OGSÅ: Ingen jul uten: En gammel nisse
Best på gospel
Bestill abonnement her
KJØP