År 33: Myndighetene frykter at pinseopprøret sprer seg

Naboer klager på støy fra Tempelplassen. Romerske styrker vurderer å rydde området. Bli med tilbake til den aller første, kristne pinsen.

I går strømmet flere tusen mennesker igjen til Tempelplassen. I morgentimene har de fortsatt å synge og be sammen.
Publisert Sist oppdatert

Hvordan artet den første, kristne pinsen seg? Vårt Land har gjort et forsøk på å formidle det til våre lesere. Bli med tilbake til år 33:

PINSE, DAG 2 – SUGGESJON

Etter at det hadde roet seg på ettermiddagen i går, strømmet flere tusen mennesker igjen til Tempelplassen utover ettermiddagen og natten. I morgentimene har de fortsatt å synge og be sammen, og lederne har holdt appeller. Aksjonistene sier at de er elever av Nasaret-mannen Jesus. Han ble dømt for lovbrudd og henrettet for 50 dager siden.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP